اثر شوینده پوست چرب درمالیفت بر پوست های خشک

پوست چرب برای بسیاری از افراد یک چالش است یافتن تعادل مناسب بین مراقبت از پوست و آرایش اغلب ممکن است دشوار باشد در اینجا بخوانید چگونه می توانید علائم چربی پوست را کاهش دهید

پوست چرب چگونه تشکیل می شود؟
علت چربی پوست در غدد چربی در لایه میانی پوست است که به آن درم یا پوست چرمی نیز می‌گویند غدد چربی به طور مداوم سبوم تولید می کنند. این وظیفه دارد سطح پوست را انعطاف پذیر نگه دارد و از آن در برابر تأثیرات خارجی محافظت کند.

دشمن پوست چرب شما استفاده دائم از شوینده پوست چرب درمالیفت می باشد

اگر غدد چربی بیش از حد فعال باشند، یک لایه براق به نظر روغنی روی صورت قابل توجه می شود سبوم اضافی همچنین می تواند منافذ را مسدود کند و باعث ایجاد لکه هایی مانند جوش های سرسیاه و جوش شود.

ویژگی های معمول پوست چرب چیست؟
ظاهر پوست چرب با سایر انواع پوست متفاوت است. شما معمولاً می توانید پوست چرب را با این ویژگی ها تشخیص دهید:

سطح پوست براق و چرب، منافذ بزرگ شده، لک هایی مثل جوش و سر سیاه،پوست ضخیمتر، چهره رنگ پریده
پوست چرب: استعداد ژنتیکی در این امر نقش دارد
نوع پوست چرب به طور کلی ژنتیکی است بنابراین وضعیت پوست، تعداد غدد سبوم و تمایل به تولید سبوم بیشتر از بدو تولد مشخص می شود. در حالی که نوع پوست در طول زندگی تغییر نمی کند، عوامل مختلفی می توانند بر وضعیت پوست تأثیر بگذارند.

این شامل، برای مثال، ایجاد جوش های سر سیاه، جوش یا آکنه است.

هورمون ها به عنوان عامل شایع پوست چرب
علاوه بر استعداد ژنتیکی، پوست چرب می تواند دلایل مختلفی داشته باشد با این حال، شایع ترین علت تأثیر عوامل هورمونی است در این مورد، لازم است بین دو نوع هورمون تشخیص داده شود:

هورمون جنسی مردانه نیز به مقدار کم توسط بدن زن تولید می شود از جمله، مسئول تولید سبوم غدد چربی است و رشد سلول های شاخی را تضمین می کند.

بیش از حد آندروژن منجر به افزایش تولید سبوم می شود بنابراین باعث تشکیل پوست چرب و ناخالصی می شود بارداری، یائسگی یا قطع مصرف داروهای ضد بارداری هورمونی می تواند علت افزایش آندروژن باشد.

حتی در هفته قبل از قاعدگی، پوست چرب تمایل به تولید سبوم بیشتری دارد مطالعات نشان می دهد که استرس تاثیر مستقیمی بر پوست دارد استرس منجر به افزایش ترشح هورمون های استرس کورتیزول و آدرنالین می شود.

افزایش طولانی مدت سطح کورتیزول به ویژه باعث عدم تعادل در تعادل هورمونی ما می شود این عدم تعادل بر فعالیت غدد چربی تأثیر می گذارد و تولید سبوم را تحریک می کند این کار علائم پوست چرب را تقویت می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.