استفاده چای کیسه ای معطر برای خوش بو کردن هوا

آیا چای کیسه ای برای سلامت چشم مفید است؟

استفاده از چای کیسه ای برای چشم یک درمان خانگی در دسترس و ارزان است این نه تنها از آرامش پشتیبانی می کند، بلکه می تواند به بسیاری از بیماری های چشم نیز کمک کند.

Camellia sinensis و Camellia sinensis assamica دو نوع چای هستند که در حدود 45 کشور از جمله چین، هند، ژاپن و سریلانکا رشد می کنند این دو گیاه چای محبوب ترین انواع چای مانند چای سیاه، چای سبز، چای سفید و چای اولانگ را تشکیل می دهند.

برخی از مطالعات علمی نشان می دهد که چای ممکن است خواص درمانی داشته باشد و خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش دهد.

در این مقاله به فواید استفاده از چای کیسه ای معطر برای چشم می پردازیم، اینکه آیا انواع مختلف چای تاثیر متفاوتی روی چشم ها می گذارد و نحوه استفاده از آن ها.

تعداد کمی از مطالعات به طور خاص به فواید استفاده از چای کیسه ای روی چشم پرداخته اند.
برخی از شواهد نشان می‌دهند که استفاده از کمپرس سرد و گرم روی چشم‌ها فوایدی دارد و چای کیسه‌ای اندازه مناسبی برای استفاده به عنوان کمپرس چشم است.

محققان همچنین مزایای سلامتی خواص چای مانند کافئین و پلی فنول ها را بررسی کرده اند.

به عنوان کمپرس سرد
مزایای استفاده از چای کیسه ای به عنوان کمپرس سرد عبارتند از:

کاهش سیاهی زیر چشم رگ های خونی گشاد شده زیر چشم می توانند در سیاهی دور چشم نقش داشته باشند نگه داشتن چای کیسه ای سرد در این ناحیه می تواند باعث انقباض عروق شود.
کوچک کردن کیسه های زیر چشم یک کمپرس چای کیسه ای خنک می تواند ظاهر پف یا پف خفیف زیر چشم را بهبود بخشد.
چشم صورتی را تسکین می دهد چشم صورتی یا ورم ملتحمه زمانی رخ می دهد که غشاهای مخاطی ملتهب و متورم می شوند کمپرس چای سرد می تواند به کاهش خشکی و التهاب کمک کند.
تسکین دهنده قرمزی چشم قرمزی یا خونی چشم زمانی رخ می دهد که رگ های خونی زیر سطح چشم تحریک شوند قرار دادن چای کیسه ای سرد روی چشم ها می تواند به تسکین این سوزش کمک کند.
تسکین آسیب های جزئی چشم اگر با توپ، آرنج یا جسم سخت به چشم ضربه وارد شود، قرار دادن کمپرس چای کیسه‌ای سرد روی آن ناحیه به مدت 15 دقیقه می‌تواند درد و تورم را کاهش دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.