ر وند تولید چای دبش خارجی در کانادا

چای سبز در مقابل چای سیاه: تفاوت چیست؟
دو نوع اصلی چای سبز وجود دارد Camellia sinensis var. assamica، بومی منطقه آسام هند، درختی با برگ های بزرگ است که در آب و هوای گرم رشد می کند این رقم معمولاً برای تولید چای دبش خارجی استفاده می شود با این حال، چای سبز این گونه دارای محتوای پلی فنل بالاتری است.

Camellia sinensis var. sinensis که به طور گسترده در چین و ژاپن رشد می کند، درختچه ای با برگ های کوچک است که آب و هوای سردتر را تحمل می کند این رقم عمدتاً برای تولید چای سبز استفاده می شود.

انواع مختلف چای بر اساس نوع فرآوری ایجاد می شود:

چای سیاه: از طریق روش تولید خاصی ایجاد می شود برگ های چای پژمرده، نورد شده و تخمیر/اکسید می شوند انواع اصلی آن آسام، سیلان، دارجلینگ و کیمون هستند محتوای کافئین نسبتاً بالایی دارد، اما همیشه کمتر از یک فنجان قهوه باقی می ماند.

چای Pu-erh: یک چای نیمه تخمیر شده از نظر خصوصیات و مقدار کافئین مشابه چای سیاه است.

چای

چای اولانگ: یک نوع خاص از Camellia sinensis با برگ های بزرگتر برای تولید استفاده می شود بر خلاف انواع دیگر چای، برگ های رسیده چای چیده می شود.

چای سفید: حداقل قبل از خشک شدن فرآوری شده و از اولین نوک و جوانه های درخت چای برداشت می شود طعم بسیار ملایم و محتوای کافئین کمی دارد.

چای سبز: تخمیر یا اکسیده نمی شود و طعم ملایمی دارد چای سبز نصف چای سیاه کافئین دارد.

اثرات پلی فنول های چای سبز چیست؟
پس از برداشت چای سبز، بلافاصله برگ ها را بخارپز می کنند (چای سبز ژاپنی) یا برشته می شوند (چای سبز چینی) تا فرآیند اکسیداسیون از بین برود سپس آنها را به صورت رول یا فشرده به شکل نهایی خود در می آورند و خشک می کنند.

بو دادن یا بخارپز کردن برگ های چای سبز با مهار پلی فنل اکسیداز از فرآیند اکسیداسیون و تخمیر جلوگیری می کند در نتیجه تقریباً تمام مواد فعال موجود در برگ های تازه حفظ می شود این همان چیزی است که به برگ های چای سبز رنگ و طعم سبز روشن و همچنین محتوای پلی فنل بالای آنها می دهد.

چرا نوشیدن چای سبز برای ما مفید است؟
گیاه چای سبز (Camellia sinensis) حاوی ترکیبات فعال بیولوژیکی به نام پلی فنول است مصرف آنها مدتهاست که با فواید سلامتی همراه بوده است چای سبز حاوی تقریبا 4000 ترکیب فعال زیستی است که پلی فنول ها بیشترین سهم را تشکیل می دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.